Porovnať (0)

Blog


Poradňa
Technológie
Zimné

Tvarovanie lyžiarskych topánok


I keď sú sebelepšie podmienky, pokiaľ Vám nesedia lyžiarske topánky, lyžovanie sa môže stať skôr utrpením než krásnym zážitkom.

 

Každý máme nohu unikátnu, niekto zápasí s rôznymi kostnými výrastkami, niekto má zase v istých miestach nohu širšiu a nie vždy sadne univerzálne vyrobený skelet. Nie je potreba robiť kompromisy a kupovať si topánky, ktoré zhruba nejako sadnú, dnes si je možné zaobstarať topánky s tvarovateľným skeletom a upraviť ho priamo pre Vašu nohu.

Tvarovanie lyžiarskych topánok umožňuje tepelné prispôsobenie skeletu priamo podľa nohy lyžiara hneď na predajni. Skelet je možné vytvarovať u topánok značky Atomic označené ako Memory Fit a u topánok značky Salomon s označením Custom Shell. Nejedná sa teda o všetky vyrábané modely týchto značiek. Ostatní výrobcovia sa zatiaľ skôr držia len tvarovania vnútorných botičiek, ktoré robíme taktiež v našej predajni. Pokiaľ chceme tvarovať vnútornú botičku i skelet, je treba botičku vytvarovať až na záver, po vytvarovaní skeletu. Dôjde tak k doladeniu presného obopnutiu nohy.

Salomon Custom Shell Atomic Memory Fit

Vďaka materiálu Kaprolene u zjazdových topánok značky Salomon, ktorý je umiestnený do skeletu v problematických častiach, majú dnes presne padnúce športové  topánky i lyžiari, ktorí museli mať topánky väčšie a širšie. Po ochladení si totiž Kaprolene uchováva nový tvar, na rozdiel od obyčajného plastu. Tento špeciálny materiál poznáte na topánkach Salomon podľa jeho čiernej farby. Výrobca Atomic používa pre tvarovanie podobný materiál s názvom Memolink, ktorý sa pridáva do granulátu pre výrobu skeletov.

Prvým krokom úpravy je nahriatie skeletu v špeciálnej trúbe pri teplote cca 100 °C (Atomic udáva teplotu 117°C alebo predĺženie zahrievacej doby pri zachovaní 100°C, Salomon doporučuje 100°C).

Druhým krokom je samotné tvarovanie lyžiarskych topánok zn. Salomon nebo Atomic - zákazník si obuje topánku (spolu s vnútornou botičkou a lyžiarskou ponožkou) a skelet sa sám pomocou tepla tvaruje.

Nasleduje záverečná fáza, ochladenie skeletu pomocou gélových navliekacích botičiek.

Po ochladení si topánka uchováva novú požadovanú podobu.

Pomocou tvarovania je možné rozšíriť skelet celkovo až o 8 mm (v prípade topánok Atomic je udávaných dokonca celkovo až 10 mm). Výhodou tejto technológie je rýchlosť (všetko je hotové za 20 minut) a absencia ďalších finančných výdajov.

Skelet je možné tvarovať viackrát, ale nemožno ho vrátiť do pôvodného stavu – jedná sa teda prakticky len o rozširovanie.

Tvarovanie prevádzame zákazníkom, ktorí tvarovateľnú obuv Salomon či Atomic zakúpili u nás v brnenskej predajni Actisport, zadarmo.

 

TIP: Tvarovateľné lyžiarske topánky v našom e-shope poznáte podľa ikonky "Tvarovateľný skelet" 

Vyberať môžete z mnoho modelov uvedených prehľadne hneď pod týmto článkom v sekcii "Mohlo by sa Vám hodiť".Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422