Porovnať (0)

Servis lyží

K základným ponukám každej dobre špecializovanej predajni lyží patrí i služba servisných prác. Od založenia firmy sa náš kamenný obchod zaoberá, okrem predaja a požičovne, aj touto činnosťou tj. servisom lyžiarskych a snowboardových potrieb. Prevádzame montáže a nastavenia viazaní zjazdových lyží všetkých typov, snowboardov, montáže bežeckých viazaní, brúsenie hrán a sklzníc, opravy sklzníc, lepenie lyží a snowboardov, voskovanie a leštenie sklzníc.

Ďalej ponúkame i výmenu tanierov zjazdových a bežeckých palíc. Zároveň slúžime ako servisné miesto pre opravy praciek zjazdových topánok, tak ako pre zákazníkov, tak aj pre niektorých oficiálnych dovozcov značiek lyžiarskych topánok.

Meranie tvrdosti bežiek

Pre milovníkov bežeckého lyžovania ponúkame možnosť zmerania tvrdosti bežiek na flextesteri (jediná správna cesta pri výbere bežkárskej výstroje – viac článok Flextester).

Flextester

 

Tvarovanie zjazdových topánok

V posledných rokoch sa taktiež venujeme úprave zjazdových topánok, pre individuálne potreby zákazníkov. Vlastníme stroj na tvarovanie vnútorných botičiek horúcim vzduchom a novo taktiež stanicu na úpravu skeletov revolučným spôsobom pre značky Salomon a Atomic s označením Salomon Custom Shell a Atomic Memory Fit. – viac článok úprava skeletov lyžiarskych topánok.


Salomon Custom Shell

Atomic Memory Fit

 

Servisné stroje

Dobré predajne prevádzajú servis na značkových strojoch, ktoré sú preverené rokmi, ktoré majú tieto značky za sebou. Medzi ne bezpochyby patrí rakúska značka Wintersteiger, jedna z dvoch najrozšírenejších v Európe. Stroje tejto značky sú vo všetkých prevedeniach zastúpené i v našej predajni. Všetci naši servisní pracovníci sú preškolený firmou Wintersteiger, sídliacou v rakúskom Ried im Innkreis, každoročne sú zoznamovaní s novinkami na trhu a konzultujú problematiku na pravidelných seminároch dovozcov značky a tým pádom vlastnia i certifikát preškoleného servisného pracovníka firmy Wintersteiger.

 

Waxjet Pro

MICRO 81/SNB

Trim Disc 71

Skitronic Plus

 

Prečo stroje Wintersteiger?

Pre Vašu predstavu strojné vybavenie Wintersteiger na prvotnú úpravu lyží používajú výrobcovia lyží Atomic, Blizzard, Fischer, K2, Kneissl, Rossignol, Salomon i Völkl. Výhradne servisné stroje Wintersteiger využívajú národné lyžiarske zväzy Rakúska, Nemecka, USA, Finska a Švédska.

 

Základný postup pri servise zjazdových lyží:

 • Prehliadka stavu lyží a predbežná konzultácia servisné opravy so zákazníkom.
 • Pokiaľ je sklznica lyží poškodená musí byť prevedený tzv. veľký servis lyží. Ten spočíva v oprave sklzníc pomocou tavnej pištole značky Wintersteiger a použitia výhradne originálnych servisných materiálov. Po tomto servisnom zásahu nutne následuje malý servis.
 • Spravidla následuje malý servis lyží, ktorý zahŕňa:
  • Brúsenie sklznice na brúsiacom páse a potom na brúsiacom kameni
   Toto brúsenie zrovnáva sklznicu, ale čo je dôležitejšie, na kameni je vytvorená štruktúra, ktorá je dôležitá pre sklznosť lyží i snowboardu. Štruktúra zaisťuje i zabránenie prenikaniu vlhkosti do sklznice, ale primárne je obnovenie točivosti lyží a ľahšie preklápanie lyží z hrany na hranu. Typov štruktúr je celá rada a je ideálne ich aplikovať podľa teploty, druhu snehu a ďalším podmienkam, ktoré panujú pri jazde. Túto optimalizáciu Vám zaručí len autorizovaný Wintersteiger servis s preškoleným personálom.
  • Brúsenie hrán keramickými kotúčami
   Pri tejto procedúre dochádza k presnému uhlovaniu hrán lyží a k vytvoreniu ich plynulého a hladkého povrchu. Tento brúsiaci postup sa používa pri výrobe všetkých lyží. Iba pomocou keramického brúsenia sa dosiahne obnovenie pôvodných vlastností ostrosti, hladkosti a uhlu hrán. Uhly možno aplikovať podľa prianí zákazníka od 87 do 90.
   Technológie brúseni hrán keramickými kotúčami sa vyznačujú touto charakteristikou:
   • Presné uhly hrán
   • Dokonalá rovnosť plochy hrán
   • Jemný a hladký povrch hrán a ostria
  • Posledný krok je voskovanie a leštenie lyží. Táto práca sa robí na voskovacej stolici a ide o nanášanie univerzálneho vosku za horúca na sklznicu a jejho vyleštenia na leštiacom kotúči. Záverom sa odstráni vosk, ktorý zostane na už pripravených hranách lyží, pomocou plastovej škrabky.

 

Ako často servis vykonávať?

Najčastejšia otázka mierená na servisného pracovníka znie: ako často servis vykonávať. Ne je možné odpovedať všeobecne. Záleží, v akých podmienkach lyžujete, aká je śtruktúra snehu (súvisí spravidla s nadmorskou výškou), aký je pomer prírodného a úmelého snehu, ako užívateľ o lyže (snowboard) pečuje pomocou ručných prípravkov atď. Spravidla ide o prejavy, kedy lyže nedržia na tvrdšom povrchu, strácate nad nimi kontrolu. Ďalším príznakom je vysychajúca sklznica, ktorá sa prejavuje blednutím a v praxi zadrhávaním a stratou plynulosti jazdy. Obecne možno povedať, že malý servis sa má vykonávať pred (po) sezóne a potom min. po týždni lyžovania. Vo chvíli, kedy je sklznica poškriabaná, prípadne sa na nej objavujú chĺpky, je nutné pristúpiť k veľkému servisu.

 

Nastavenie lyží

Nezávisle na servisi sklzníc lyží je nastavenie bezpečnostného viazania. Toto nastavenie vykonávame na nastavovacej stolici Wintersteiger Skitronic Plus. Stroj najprv určí na základe počítačovej techniky vypínaciu silu viazania, u ktorej vychádza z telesných predispozícii, veku, veľkosti topánok a zdatnosti užívateľa. Najdôležitejší je však praktický test vypínania. Pri ňom sa bezpečne určí, ktorá vypínacia sila na stupnici špičky a pätky viazania je optimálna. Tento test je z dôvodov pojistnej udalosti nutno vykonávať minimálne 1x za sezónu.

Záverom

Len odborne pripravené lyže Vám dobre poslúžia pri Vašich lyžiarskych aktivitách a verte, že peniaze vložené do servisu, sa Vám (pri cenách tunajších, zahraničných skipasov a ďalších nákladov) bohato vrátia.

 

Cenník prác servisu

Malý servis lyží

385 Kč

príprava sklznice a hrán na brúsiacom páse  
brúsenie sklznice na kameni  
vybrusovanie finálnej štruktúry na kameni  
brúsenie hrán keramickými kotúčami  
voskovania za horúca a vyleštenie  

Veľký servis lyží

530 Kč

oprava sklznice (vyváranie rýh)  
+ malý servis  

Nastavenie viazania s dokladom

95 Kč

Brúsenie sklzníc bežiek

95 Kč

Preparácia sklzníc lyží

80 Kč

voskovanie za horúca a vyleštenie  

Preparácia sklznice snowboardu

185 Kč

voskovanie za horúca a vyleštenie  

Montáž zjazdového viazania

120-220 Kč

Montáž bežeckého viazania

110 Kč

Montáž viazania SNB

150 Kč

Výmena praciek zjazdových topánok

245 Kč

Výmena podpätku zjazdových topánok

145 Kč

Montáž a nastavenie viazania lyží zakúpených u nás

ZADARMO

Pri nákupe lyží v našej Brnenskej predajni Actisport alebo tu v e-shope Actiski.sk Vám lyže namontujeme a nastavíme zadarmo  Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422