Porovnať (0)

Blog


Technológie
Trendy
Letné

Nový trend – tvarovanie ortopedických vložiek


V našej predajni v Brne na Lesnej sme rozšírili ponuku 3D ortopedických športových vložiek firmy BootDoc a Sidas, ktoré novo tepelne tvarujeme podľa individuálnych potrieb každého zákazníka. Procesu tvarovania a výberu vložiek predchádza analýza tvaru chodidla pomocou BootDoc Podoscope prístroja, v ktorom sa zrkadlovo zobrazí tvar a plocha chodidla. Obe firmy, francúzsku Sidas (1975) i rakúsku BootDoc (2003) založili lyžiarsky nadšenci, ktorí sa snažili spríjemniť a taktiež zefektívniť pobyt v lyžiarskych topánkach. Študovali anatómiu ľudského tela, predovšetkým nôh a ich správneho a funkčného postavenia. Časom rozšírili svoju ponuku od klasických ortopedických vložiek k tepelne tvarovateľným 3D vložkám, ktoré sú špeciálne určené pre rôzne športy, ročné obdobie a predovšetkým morfológiu každého chodidla.

Prečo zvoliť tvarovateľné vložky?

  • každý človek má jedinečnú morfológiu svojho chodidla, ale jeho topánky sú vyrábané sériovo na univerzálnom kopyte a často sú vybavené len obyčajnou plochou stielkou, ktorá je konštrukčne i materiálovo nedostatočná.
  • kvalitné vložky reagujú na nerovnováhu ľavého a pravého chodidla, (každá noha by mala byť zatiahnutá cca 20% v pätnej časti, 17% v palcovej a 13% v malíčkovej). I malý rozdiel vo fyziologickom postavení sa premieta do celého tela a môže privodiť nepohodu i trvalé zdravotné problémy.
  • vložky tlmia nárazy, ktoré zaťažujú náš pohybový aparát i vnútornosti a mozog.
  • úlohou vložiek je aj stabilizácia chodidla a tým redukujú riziko zranenia v oblasti nohy, členku a kolena.
  • vložky zlepšujú držanie tela, sú jeho oporou – toto taktiež pomáha proti bolestiam chrbta, kĺbov a svalov.
  • slúžia ku kompenzácii a prevencii deformácii na nohách, aby sa znovu dostali do správneho fyziologického postavenia.
  • vytvárajú dobré spojenie medzi nohou a topánkou

 

Ako funguje samotné tvarovanie ortopedických vložiek?

Ortopedické vložky sú často zanedbávanou súčasťou obuvi, je však škoda tejto možnosti nevyužiť. Príďte si k nám nechať diagnostikovať chodidla a natvarovať vložky priamo na mieru vašej nohy!Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422