Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Salomon RC8 eSkin Hard + PSP


Vyprodáno



 • začátečník


 • Skivo

  Skivo Skin Cleaner

  21,99



Nevoskovatelné športové lyže s technológiou eSKINGRIP +, ktorá zaisťuje jedinečnú priľnavosť a nehlučný sklz za akýchkoľvek snehových podmienok, teraz navyše s jednoduchou výmenou pásov.

Ochranný film na zeolitovej sklznici sa pretekárskou úpravou - lyže sú predvoskované a predkartáčované. Chráni ich voči poškrabaniu, chráni pred oxidáciou a UV žiarením. Ľahko odstráňte fóliu, a lyže môžete rovno kefovať.

 • Densolite 3000 jadro so sklznicou G4
 • D2FC- Digitálna kontrola Flexu pri výrobe zaisťuje optimálny flex a komoru, tiež zaisťuje bezchybné škárovanie lyží
 • DGM- Digitálna kontrola brúsenia sklznice zaisťuje bezchybnú hĺbku a štruktúru pri brúsení

  Zažite perfektný pocit z bežkovania prispôsobenému vášmu štýlu vďaka ergonomickému, posuvnému viazaniu Salomon PROLINK Shift. Vyberte si ktorékoľvek viazanie z rady PROLINK Shift a nasuňte ho na pripravenú dosku PSP. Ergonomické prevedenie umožňuje rýchle a jednoduché posúvanie viazania aj v rukaviciach.

  • Posuňte viazanie vpred pre jednoduchší a istejší odraz
  • Posuňte viazanie vzad pre dlhší a stabilnejší sklz
  • Alebo nechajte viazanie v polohe "0" pre ideálny balans medzi odrazom a sklzom
 • Ideálna kombinácia s viazaním Salomon PROLINK Race Shift

 


Technické parametry

Gender ,
Dĺžka lyží 201 cm
Jadro Densolite 3000
Vykrojenie 44 - 43 - 44 mm
Typ Klasika
Podpora stúpania Áno
Sklznica G4 base
Podložka NIS Áno
Profil lyžaře Sportovní
Typ jádra Kompozitové
S vázáním Ne
Šířka středu lyže 43

Tabuľka veľkostí Salomon RC8 eSkin Hard + PSP

Ako správne vybrať

V prvom rade si musí kupujúci ujasniť, aký typ bežky hľadá. V podstate existujú dva:

 1. Hladké bežky (wax), ktoré sa ďalej delia na lyže určené na klasický spôsob behu a na skating (korčuliarsky štýl). V tejto skupine sa nachádzajú bežky od turistických, až po závodnú úroveň. Ak sú tieto lyže dobre pripravené (navoskované), poskytnú užívateľovi neopakovateľný zážitok z jazdy. V ČR/SR je taktiež obľúbený typ lyží s označením Combi. Je to typ lyže, ktorý je tvrdší než klasická a mala by teoreticky slúžiť aj pre skating. V alpských a severských krajinách sa tento typ bežky takmer neponúka (mj. z dôvodu rozdielnej prípravy na odlišné spôsoby a taktiež z dôvodu použitia iných dĺžok palíc).
 2. Bežky s tzv. podporou stúpania. Tieto môžu mať protišmyk v oblasti stúpacej komory pod topánkou lyžiara (grip, crown, ľudovo šupina atp.). Ďalšie možnosti sú bežky so špeciálnou sklznicou (Salomon Micro, Atomic Ultragrip…). Posledné tri sezóny používa Atomic a Salomon tzv. SkinTec. Ide o vymeniteľnú mohérovú dosku v oblasti stúpacej komory a zvyšok sklznice je hladký (výborná športová varianta). Všetky bežky s podporou stúpania sú určené pre klasický spôsob behu. Výhodou tejto skupiny sú ich menšie nároky na údržbu, avšak na druhej strane ich sklz nikdy nebude taký, ako u dobre navoskovaných hladkých lyží.

Ak si teda ujasníte, čo hľadáte, je nutné zvoliť správnu dĺžku lyží. Jedná sa o klasiku, je optimálna cca + 20 cm nad výšku postavy. Pre skating je to 0 až + 10 cm nad výškuu Combi cca + 15 cm.

Najdôležitejšie je však váha lyžiara v závislosti na dĺžke (typu) bežky. Aby lyže správne fungovali pri odraze a sklze, musí ich tvrdosť zodpovedať hmotnosti užívateľa. Táto tvrdosť sa meria na špeciálnom stroji tzv. Flextesteri. Tento stroj je schopný posúdiť, či je typ a dĺžka lyží vhodná pre konkrétneho lyžiara a súčasne diagnostikuje dĺžku stúpacej komory (úseku sklznice, kam sú nanášané stúpacie vosky). Ak sú bežky príliš mäkké, lyže nejazdia. Ak sú zase príliš tvrdé, nie je lyžiar schopný sa z nich odraziť (podkĺzava). Takto zle vybrané lyže sú nefunkčné a znamenajú len vyhodené finančné prostriedky. Viac sa o Flextesteri dočítate na našom blogu.

Službu spojenú s diagnostikou na Flextesteri vykonávame u zákazníkov, ktorí nakupujú v našom kamennom obchode aj na e-shope zadarmo.



Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422