Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Salomon Flexcell Pro Vest JR Race Blue JL


VyprodánoDetský chránič chrbtice Flexcell Pre Vest Jr značky Salomon je ideálnou voľbou pre každého dobrodruha pre bezpečnosť a vysokú ochranu v zime aj v lete. Nová technológia Flexcell 4D je vyvinutá pre maximálnu ochranu, vysokú priedušnosť a zvýšená prispôsobivosť každému pohybu.Technológia Motion Fit zaisťuje voľnosť pohybu, perfektné padnutie ale aj ľahkosť potrebnú pri prekročení limitov. Použitý materiál zo sieťoviny je vysoko priedušný a rýchloschnúci, vďaka čomu zostane vaša pokožka v suchu.

Praktickou vychytávkou je odnímateľná pena, Vďaka čomu môžete vestu vyprať aj odnímateľný opasok na suchý zips, ktorý dolaďuje prispôsobenie typu postavy a udržuje vestu bezpečne na mieste u pri tých najintenzívnejších aktivitách.

 

  • technológia Flexcell 4D
  • technológia Motion Fit - zaručujevoľnosť pri pohybe
  • nízka hmotnosť(420 g)
  • odnímateľná pena
  • priedušná a pružná ochrana chrbta
  • rýchloschnúci a priedušný materiál
  • CE certifikácia EN 1621-2 - pre maximálny pocit bezpečia

Technické parametry

Gender Deti / Juniori
Barva Modrá
Velikost L

Tabuľka veľkostí Salomon Flexcell Pro Vest JR Race Blue JL

Ako správne vybrať

Rovnako ako kvalitná lyžiarska helma vám na svahu môže zachrániť život, fatálnemu zraneniu môžete predísť taktiež používaním chrániča chrbtice, ktorého obľúbenosť medzi lyžiarmi a snowboardistami neustále rastie. Aj v tomto prípade je samozrejme nutné venovať výberu toho správneho modelu dostatok pozornosti a vziať do úvahy niekoľko rôznych faktorov, aby bola ochrana dostatočná. 

Každý zákazník by mal bezpodmienečne vyhľadávať chrániče s oficiálnou certifikáciou podľa európskej normy EN 1621-2 a nie kupovať lacné napodobeniny. Zmienená norma delí chrániče do dvoch tried, pričom chrániče tej prvej prepustia po páde závažie o hmotnosti päť kilogramov z výšky jedného metru silu necelých 18 kN, zatiaľ čo chránič druhej triedy menej než 9 kN. 

Rozlíšiť chrániče chrbtice je ďalej možné podľa použitého materiálu. Podľa tohto delenia sú tak k dispozícií chrániče tvrdé a mäkké. Oba typy splňujú rovnakú certifikáciu a z hľadiska ochrannej funkcie sú úplne totožné. Mäkké chrániče sú vyrobené zo špeciálnej hmoty, ktorá stvrdne ihneď v okamžiku nárazu. Tento druh chráničov je spravidla pohodlnejší a má nižšiu hmotnosť, zatiaľ čo tvrdé chrániče sa vyznačujú pevnou vonkajšou škrupinou, vďaka ktorej prispievajú k väčšiemu, čisto subjektívnemu, pocitu bezpečia. Pevný chránič oproti mäkkému žiadnu objektívnu výhodu nemá.

Pre efektívnu ochranu je nevyhnutná samozrejme aj správna veľkosť a umiestnenie chrániča. Hoci je u každého chrániča uvedené rozpätie telesnej výšky jazdca, pre ktorého je daný model vhodný, nikdy si nezabudnite chránič pred kúpením dôkladne vyskúšať a uistiť sa, či na tele správne sedí a nie je medzi ním a chrbtom žiadne voľné miesto. Chránič je nosený hneď na prvej vrstve oblečenia a na chrbte by mal byť perfektne stabilný a neposúvať sa. A to ani do strán, ani výškovo. Okrem bedrových pásov s dvojitými suchými zipsami a trakov sú niektoré modely vybavené aj popruhmi, vďaka ktorým možno chránič upútať aj k dolným končatinám. Ideálne by mal chránič začínať u krčných stavcov a čiastočne prekrývať kostrč, nikdy však nesmie zasahovať nad úroveň ramien. 

Vzhľadom k negatívnemu vplyvu chrániča chrbtice na termoreguláciu chrbta by ste pri výbere nemali podceniť ani jeho ventilačný systém. Odvetrávanie býva bežne zaistené pomocou špeciálnych otvorov alebo mriežky. 

Pri skladovaní svoj chránič nikdy nenechávajte príliš dlho vo veľkom chlade, zmrznuté plastové časti totiž môžu po nasadení chrániča prasknúť.  Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422