Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Fischer RCS Classic černá 20/21


Vyprodáno

Tak tohle vám bohužel uteklo...

Neváhejte a prozkoumejte podobné zboží.
Klasické Fischer
Ověřit dostupnost  • Boot Doc

    Boot Doc Stability 7 Mid Arch

    35,50
    39,50 €
    - 10 %Pretekárske topánky na bežky RCS Classic od značky Fischer sú najlepšou voľbou pre bežkárov, ktorí preferujú klasický spôsob jazdy. Sú vyrobené z veľmi kvalitného materiálu  s funkčnou membránou triple F, ktorá v topánke zaisťuje suchú, teplú a priedušnú klímu. Technológia Fischer Fresh zabraňuje nepríjemnému zápachu, a zaisťuje tak neutrálnu vôňu a príjemnú klímu aj po niekoľkých použitiach.

Výborné tepelno izolačné vlastnosti zabezpečuje "múdra hmota" Thermo Fit, ktorá sa nachádza okolo členku a päty a už po krátkom užívaní sa úplne prispôsobí tvaru nohy. Anatomicky tvarovaný opätok Internal Molded Heel Cap je veľmi ľahko a individuálne tepelne tvarovateľný. Podrážka s drážkovaním a mäkšie flexiou Turnamic Race classic ponúka nízku pozíciu nad lyžami pre čo najlepšiu stabilitu. Spoločne s viazaním Turnamic podporujú efektívny odraz. Topánky sa dajú ľahko nasadiť i zložiť nielen vďaka rýchlemu a jednoduchému šnurovaniu Fischer Speed Lock

parametre:

váha: 370 g / 42
tvrdosť podrážky: soft

 


Technické parametry

Profil běžce Závodní
Barva Černá
Typ použití Klasické
Typ vázání NNN / Prolink
Velikost ,
Gender ,

Tabuľka veľkostí Fischer RCS Classic černá 20/21

Ako správne vybrať

Rovnako ako u lyží, je nutné aj u obuvi na bežky rozlíšiť, či budú topánky používané na klasiku (striedavý či súpažný spôsob, za použitia stúpacích voskov), alebo na skating (Korčuliarsky pohyb). Možno zaobstarať i tzv. combi topánku.

Najčastejšie použitie u našich zákazníkov je topánka klasická. Táto topánka je bez spevňujúcich elementov v oblasti členka a je predovšetkým uspôsobená k ľahkému ohybu v rovine. To slúži pre ľahké použitie pri striedavom pohybe. Využíva ju veľká väčšina turistických bežkárov, ktorí skating v podstate nepoužívajú. Topánka je samozrejme i cenovo dostupnejšia, než iné kategórie.

V ČR/SR sú, ako u bežiek, populárne topánky s označením Combi (niekedy taktiež Universal) Tieto topánky sú kompromisom medzi klasickou topánkou a topánkou vyhradenou na skating. Majú vo svojom prevedení golier okolo členku, ktorý topánku spevňuje pre odraz do strany na skating. Tento golier je tvrdší, čím je topánka vo vyššej triede. Táto topánka sa samozrejme vyrába do určitej výkonnostnej úrovne, od nej vyššie sa prísne odlišuje klasika a skating.

Špeciálna topánka pre skating je definovaná vyššou tvrdosťou podrážky hlavne v rovine skrutu. Toto je pre lepšiu ovládateľnosť lyže pri odrazoch do boku. Taktiež má rozdiely v spevňujúcom golieri v oblasti členka - je spravidla vyšší a pevnejší.

Vo vyššej úrovni topánok sa pracuje ako v klasike, tak aj v obuvi pre skating s karbónovými komponentmi, kvôli ich nízkej váhe a vysokej pevnosti. Tento výrobný postup sa samozrejme odráža aj na cenovej hladine tovaru.

Postup pri výbere vybavenia na bežky je ten, že najskôr vyberiete obuv a potom nasleduje výber viazania, ktorý zodpovedá príslušnej topánke.Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
14.00–16.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422