Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Atomic Pro C2 Skintec PSP BI/JET hard AB0021266 20/21


Vyprodáno  • Sporten

    Sporten Perun MgE 20/21

    122,99
  • začátečník

Bežky Pro C2 Skintec od značky Atomic sú ideálnou voľbou pre začínajúcich športových lyžiarov, ktorí hľadajú perfektné lyže na klasiku. Sú postavené na tuhom jadre Densolite, ktoré poskytuje nízku váhu a lepšiu obratnosť. Tiež tlmí vibrácie, a tým uľahčuje lyžovanie. Širšia konštrukcia zaisťuje relatívnu stabilitu a pomáha nabiť sebavedomie a istotu aj neskúseným lyžiarom.

Sklznica BI 4000 je s univerzálnou štruktúrou race Grinding (Závodné brúsenie) na podklade rýchla, a tak si užijete dobrodružstvo aj vo vyššej rýchlosti. Nová technológia C2 ponúka možnosť jednoduchej výmeny skinov Easy Skin Exchange. V sekunde tak prispôsobíte lyže aktuálnym podmienkam pre ideálny odraz. Bežky s mohérovými pásmi obsahujú technológiu Skintec, vďaka ktorej nepotrebujú stúpací vosk a umožňujú istý odraz za každého počasia.

Na bežky je namontovaná doska PSP (Prelink shift plate), ktorá je určená pre viazanie PROLINK shift. Toto viazanie je možné posúvať jednoduchým stlačením tlačidla a posunúť viazanie vpred pre lepší odraz, alebo vzad pre lepší sklz.

POZOR! Tieto lyže obsahujú iba PSP dosku a viazanie je nutné dokúpiť zvlášť.

parametre:

vykrojenie: 45-45-45
tuhosť: hard

 


Technické parametry

Gender ,
Barva ,
Podpora stúpania Áno
Podložka NIS Áno
Profil lyžaře Pokročilý
Typ jádra Pěnové
S vázáním Ne
Šířka středu lyže 45

Tabuľka veľkostí Atomic Pro C2 Skintec PSP BI/JET hard AB0021266 20/21

Ako správne vybrať

V prvom rade si musí kupujúci ujasniť, aký typ bežky hľadá. V podstate existujú dva:

  1. Hladké bežky (wax), ktoré sa ďalej delia na lyže určené na klasický spôsob behu a na skating (korčuliarsky štýl). V tejto skupine sa nachádzajú bežky od turistických, až po závodnú úroveň. Ak sú tieto lyže dobre pripravené (navoskované), poskytnú užívateľovi neopakovateľný zážitok z jazdy. V ČR/SR je taktiež obľúbený typ lyží s označením Combi. Je to typ lyže, ktorý je tvrdší než klasická a mala by teoreticky slúžiť aj pre skating. V alpských a severských krajinách sa tento typ bežky takmer neponúka (mj. z dôvodu rozdielnej prípravy na odlišné spôsoby a taktiež z dôvodu použitia iných dĺžok palíc).
  2. Bežky s tzv. podporou stúpania. Tieto môžu mať protišmyk v oblasti stúpacej komory pod topánkou lyžiara (grip, crown, ľudovo šupina atp.). Ďalšie možnosti sú bežky so špeciálnou sklznicou (Salomon Micro, Atomic Ultragrip…). Posledné tri sezóny používa Atomic a Salomon tzv. SkinTec. Ide o vymeniteľnú mohérovú dosku v oblasti stúpacej komory a zvyšok sklznice je hladký (výborná športová varianta). Všetky bežky s podporou stúpania sú určené pre klasický spôsob behu. Výhodou tejto skupiny sú ich menšie nároky na údržbu, avšak na druhej strane ich sklz nikdy nebude taký, ako u dobre navoskovaných hladkých lyží.

Ak si teda ujasníte, čo hľadáte, je nutné zvoliť správnu dĺžku lyží. Jedná sa o klasiku, je optimálna cca + 20 cm nad výšku postavy. Pre skating je to 0 až + 10 cm nad výškuu Combi cca + 15 cm.

Najdôležitejšie je však váha lyžiara v závislosti na dĺžke (typu) bežky. Aby lyže správne fungovali pri odraze a sklze, musí ich tvrdosť zodpovedať hmotnosti užívateľa. Táto tvrdosť sa meria na špeciálnom stroji tzv. Flextesteri. Tento stroj je schopný posúdiť, či je typ a dĺžka lyží vhodná pre konkrétneho lyžiara a súčasne diagnostikuje dĺžku stúpacej komory (úseku sklznice, kam sú nanášané stúpacie vosky). Ak sú bežky príliš mäkké, lyže nejazdia. Ak sú zase príliš tvrdé, nie je lyžiar schopný sa z nich odraziť (podkĺzava). Takto zle vybrané lyže sú nefunkčné a znamenajú len vyhodené finančné prostriedky. Viac sa o Flextesteri dočítate na našom blogu.

Službu spojenú s diagnostikou na Flextesteri vykonávame u zákazníkov, ktorí nakupujú v našom kamennom obchode aj na e-shope zadarmo.Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422