Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Salomon RC 10 eSKIN Hard + vázání Prolink Shift-In Classic L41540000 21/22


Vyprodáno

Tak tohle vám bohužel uteklo...

Neváhejte a prozkoumejte podobné zboží.
Běžky se skinem
Ověřit dostupnost  • Skivo

    Skivo Skin Cleaner

    20,99Výkonnostné lyže RC10 prinášajú ideálne kvality pre tréning aj pokročilých lyžiarov, ktorí vďaka skinovej technológii už nemusia premýšľať nad mazaním odrazového vosku. Lyža RC10 je postavená na najľahšom penovom jadre D-Carbon, ktoré vďaka karbónovým vláknam uberá lyžu na váhe a poskytuje ideálny vzpruh pre klasickú techniku. Odrazové pásy za 100% mohéru pre spoľahlivý odraz za každých podmienok, závodná sklznica G5 pre perfektný sklz a retenciu vosku. Vzpruh 29 Universal vyhovujúci vo všetkých podmienkach. Inovovaná doska SHIFT IN pre ľahký posun viazania podľa zdatnosti lyžiara a aktuálnych podmienok. Lyže sú v sete s viazaním Prolink Shift IN CL viazaním.


Technické parametry

Gender ,
Barva Modrá
Dĺžka lyží 201 cm
Jadro D-carbon
Vykrojenie 44 - 44 - 44 mm
Typ Klasika
Podpora stúpania Áno
Sklznica G5 universal base
Podložka NIS Áno
Profil lyžaře Sportovní
Typ jádra Karbonové
S vázáním Ano
Šířka středu lyže 44

Tabuľka veľkostí Salomon RC 10 eSKIN Hard + vázání Prolink Shift-In Classic L41540000 21/22

Ako správne vybrať

V prvom rade si musí kupujúci ujasniť, aký typ bežky hľadá. V podstate existujú dva:

  1. Hladké bežky (wax), ktoré sa ďalej delia na lyže určené na klasický spôsob behu a na skating (korčuliarsky štýl). V tejto skupine sa nachádzajú bežky od turistických, až po závodnú úroveň. Ak sú tieto lyže dobre pripravené (navoskované), poskytnú užívateľovi neopakovateľný zážitok z jazdy. V ČR/SR je taktiež obľúbený typ lyží s označením Combi. Je to typ lyže, ktorý je tvrdší než klasická a mala by teoreticky slúžiť aj pre skating. V alpských a severských krajinách sa tento typ bežky takmer neponúka (mj. z dôvodu rozdielnej prípravy na odlišné spôsoby a taktiež z dôvodu použitia iných dĺžok palíc).
  2. Bežky s tzv. podporou stúpania. Tieto môžu mať protišmyk v oblasti stúpacej komory pod topánkou lyžiara (grip, crown, ľudovo šupina atp.). Ďalšie možnosti sú bežky so špeciálnou sklznicou (Salomon Micro, Atomic Ultragrip…). Posledné tri sezóny používa Atomic a Salomon tzv. SkinTec. Ide o vymeniteľnú mohérovú dosku v oblasti stúpacej komory a zvyšok sklznice je hladký (výborná športová varianta). Všetky bežky s podporou stúpania sú určené pre klasický spôsob behu. Výhodou tejto skupiny sú ich menšie nároky na údržbu, avšak na druhej strane ich sklz nikdy nebude taký, ako u dobre navoskovaných hladkých lyží.

Ak si teda ujasníte, čo hľadáte, je nutné zvoliť správnu dĺžku lyží. Jedná sa o klasiku, je optimálna cca + 20 cm nad výšku postavy. Pre skating je to 0 až + 10 cm nad výškuu Combi cca + 15 cm.

Najdôležitejšie je však váha lyžiara v závislosti na dĺžke (typu) bežky. Aby lyže správne fungovali pri odraze a sklze, musí ich tvrdosť zodpovedať hmotnosti užívateľa. Táto tvrdosť sa meria na špeciálnom stroji tzv. Flextesteri. Tento stroj je schopný posúdiť, či je typ a dĺžka lyží vhodná pre konkrétneho lyžiara a súčasne diagnostikuje dĺžku stúpacej komory (úseku sklznice, kam sú nanášané stúpacie vosky). Ak sú bežky príliš mäkké, lyže nejazdia. Ak sú zase príliš tvrdé, nie je lyžiar schopný sa z nich odraziť (podkĺzava). Takto zle vybrané lyže sú nefunkčné a znamenajú len vyhodené finančné prostriedky. Viac sa o Flextesteri dočítate na našom blogu.

Službu spojenú s diagnostikou na Flextesteri vykonávame u zákazníkov, ktorí nakupujú v našom kamennom obchode aj na e-shope zadarmo.Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422