Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Salomon Driver Pro Sigma white/Sol BB L47011800


Vyprodáno

Tak tohle vám bohužel uteklo...

Neváhejte a prozkoumejte podobné zboží.
Prilby
Ověřit dostupnost


Helma Salomon Driver Pro Sigma prináša to najlepšie z oboch svetov - dokonale napodobňuje tradičné nastavenie helmy a okuliarov s ochranou hlavy znižujúcou silu nárazov -EPS4D ponúka vynikajúcu absorpciu nárazov a ponúka najlepšiu všestrannú ochranu hlavy.

Zorník SIGMA™ zosilňuje farebný kontrast, ponúka minimálne skreslené a široké zorné pole, ľahko sa prepína a perfektne sedí aj cez optické okuliare systémom Over The Glass. Kombinácia technológie EPP vložky s nízkou hustotou v kritických nárazových zónach,Smart Safety a s exkluzívnou konštrukciou EPS4D, zvyšujú ochranu hlavy nárazy. Integrovaný systém Custom Dial 360 umožňuje rýchle a presné prispôsobenie prilby podľa obvodu hlavy iba jednoduchým otočením gombíka. Kompletne prepracovaná konštrukcia náušníkov MaxFit v tvare  V okamžite zaisťuje pohodlné a okamžité priľnutie helmy na hlavu.

 

 • Technológie - EPS 4D
 • Škrupina - Hybrid construction
 • Smart Safety
 • Motion Shield Advanced - exkluzívna technológia zorníkov zaisťuje dokonalé priľnutie k tvári a umožňuje aj pohodlné nosenie optických okuliarov
 • Removable visor
 • Over The Glass System (OTG)
 • 100% UV cut
 • SIGMA™ - inovatívne riešenie vizora, ktoré zosilňuje farebný kontrast na snehu a umožňuje oku okamžite čítať variácie terénu
 • Integrated Custom Dial 360 / Fit Oval
 • Ventilácia - Active Ventilation
 • Vnútorná podšívka - priedušná / mäkká / pohodlná / lepšia hygiena / ľahko odnímateľná / 100% prateľná
 • MaxFit Construction
 • Kompatibilný s audio systémom
 • Normy - EN 1077/ ASTM F-2040

Technické parametry

Gender ,
Barva Bílá
Velikost 56-59 cm
Manuální nastavení velikosti Ano
Sklopné plexi Ano
Regulovatelné větrání Ano

Tabuľka veľkostí Salomon Driver Pro Sigma white/Sol BB L47011800

Ako správne vybrať

Lyžovanie sa s neustálym vývojom nových technológií a jazdeckých techník stáva čím ďalej riskantnejším športom, pri ktorom možno ľahko prísť k úrazu s trvalými následkami, a preto by kvalitná helma mala byť neoddeliteľnou súčasťou vašej výbavy. Pred zranením dokonca rozhodne nie sú v bezpečí ani dlhoroční lyžiari, keďže zrážka či iná nehoda môže byť kedykoľvek zavinená napríklad iným, menej skúseným jazdcom, ktorý na svahu precenil svoje schopnosti.

Každá lyžiarska prilba predávaná na tunajšom trhu musí bez výnimiek splňovať základnú bezpečnostnú normu EN 1077. Tá určuje minimálny štandard ochrany hlavy a zároveň preukazuje naplnenie požiadavkám európskej smernice bezpečnosti.

Podľa základného delenia rozlišujeme lyžiarske helmy celoskeletové s tzv. tvrdým uchom a ďalej potom helmy s uchom mäkkým. V prípade prvých menovaných chráni plastová škrupina celú hlavu vrátane uší. Táto verzia sa vyznačuje väčšou bezpečnosťou a pre maximálne navýšenie ochrany ponúka možnosť pripevnenia integrálneho chrániča brady a čeľuste, za negatívum možno považovať o niečo väčšiu hmotnosť. Druhá verzia je vybavená mäkkými textilnými ušnicami, kvôli ktorým je ľahšia, má civilnejší vzhľad a je v nich lepšie počuť.

Pri výbere helmy je úplne zásadné, aby na hlave sedela presne. Preto jej skúšaniu venujte dostatok času a v predajni sa nebojte si vyžiadať čo najviac druhov a veľkostí. Ide o vašu bezpečnosť. 

Presvedčte sa, že vás na žiadnom mieste netlačí, ale taktiež nie je zbytočne veľká. Veľkosť sa udáva v dvojčísle podľa obvodu hlavy v centimetroch a široký výber naprieč najrôznejšími značkami zaisťuje, že ideálnu helmu z hľadiska tvaru i hĺbky si vyberie každý zákazník. Niektoré modely potom ponúkajú možnosť regulácie veľkostí.

Indikátorom správne nasadenej helmy je taktiež priestor medzi obočím a prilbou, ktorý by mal byť najviac dva až tri centimetri. Nedostatočne kryté čelo, alebo naopak obmedzenie zorného poľa značí chybu vo výbere a nasadenia.  

Je silno doporučené skúšať helmu spoločne s lyžiarskymi okuliarmi, keďže jednotlivé typy nemusia byť vzájomne kompatibilné. Helma nesmie okuliare sťahovať dole smerom k nosu a medzi obrúčkou a prilbou na čele by nemal byť žiadny voľný priestor.

Ďalším podstatným atribútom helmy, na ktorý by ste sa mali pri výbere zamerať, je jej hmotnosť. Pokiaľ ste neboli doposiaľ na nosenie prilby zvyknutý, môže byť pre vás ťažší model pocitovo nepríjemný, hoci snahou dnešných výrobcov je vytvárať helmy čo najľahšie, aby nedochádzalo k prílišnému namáhaniu krčných stavcov a svalstva v oblasti šije. Správna hmotnosť je potom dôležitá predovšetkým u detí.

Lyžiarske helmy sa taktiež líšia podľa technológie použitej pri výrobe. Polystyrenová časť je k škrupine buď prilepená, čím helma naberie na váhe, ale zníži sa cena, alebo sa ku škrupine pomocou in-mold technológie lisuje za vysokého tlaku. V takomto prípade je znížená váha i hrúbka helmy, cenové rozpätie ale býva spravidla o niečo vyššie. 

Rozdiely nájdete aj pri skúmaní vetracích otvorov, ktoré môžu byť permanentne otvorené (nevýhoda pri mraze a silnom vetre), alebo regulovateľné.

Nepodceňujte ani hygienu vašej prilby. Obecne si medzi lyžiarmi našlo obľúbenie používanie špeciálnej slabej čapičky z funkčných materiálov, čistenie vnútornej polstrovanej časti možno vykonať ale aj jednoduchý pretrením navlhčenou handričkou. Pokiaľ sa jedná o odopínateľnú výstelku, je možné ju vyprať v práčke.

Vzhľadom k starnutiu materiálu a ďalším vplyvom sa doporučuje helmu obmeniť po maximálne piatich rokov užívania. Výmena je nutná i po každom tvrdšom náraze a to i v prípade, že z vonkajška nevykazuje žiadne viditeľné známky poškodenia. Môže byť totiž narušená jej vnútorná materiálová štruktúra, čím sa prilba stáva menej spoľahlivou a vy nebudete dostatočne chránený.Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422