Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Salomon Aero 7 eSKIN X-Stiff + Prolink Shift Pro L41374900 22/23


Vyprodáno
 • Salomon

  Salomon Agile Softshell JKT M black L40377800

  92,50
  138,99 €
  - 33 %Tento lyžiarsky set je skvelým nástrojom na rozvoj vašich lyžiarskych zručností s pridanou dôverou a manévrovateľnosťou. Tvaru S-CUT zvyšuje kontrolu a stabilitu a vďaka vložke eSKINGRIP+ lyže eliminujú potrebu každodenného voskovania. Len si vezmite lyže a choďte! Lyže sú predmontované s viazaním Prolink Shift.

 • Ergonomické pohyblivé viazanie: Viazanie Prolink Shift ľahko zvýši výkon vašej lyže. Preraďte dopredu pre väčšiu priľnavosť, dozadu pre väčšiu klznosť alebo do polohy ''0'' pre to najlepšie z oboch svetov.
 • Priľnavosť a ticho: Technológia eSKINGRIP+ poskytuje skvelú rovnováhu medzi priľnavosťou a kĺzaním a teraz môžete kožu v prípade potreby manuálne vymeniť (kdekoľvek medzi 500 a 800 km).
 • Stabilita a kontrola: Tvar lyží S-Cut a stredná dĺžka poskytujú lyžiarom dodatočnú kontrolu a stabilitu pre maximálnu istotu na snehu.

Technické parametry

Gender ,
Barva ,
Dĺžka lyží 206 cm
Vykrojenie 48/46/44/46mm mm
Typ Klasika
Podpora stúpania Áno
Profil lyžaře ,
Typ jádra Kompozitové
S vázáním Ano
Šířka středu lyže 44

Tabuľka veľkostí Salomon Aero 7 eSKIN X-Stiff + Prolink Shift Pro L41374900 22/23

Ako správne vybrať

V prvom rade si musí kupujúci ujasniť, aký typ bežky hľadá. V podstate existujú dva:

 1. Hladké bežky (wax), ktoré sa ďalej delia na lyže určené na klasický spôsob behu a na skating (korčuliarsky štýl). V tejto skupine sa nachádzajú bežky od turistických, až po závodnú úroveň. Ak sú tieto lyže dobre pripravené (navoskované), poskytnú užívateľovi neopakovateľný zážitok z jazdy. V ČR/SR je taktiež obľúbený typ lyží s označením Combi. Je to typ lyže, ktorý je tvrdší než klasická a mala by teoreticky slúžiť aj pre skating. V alpských a severských krajinách sa tento typ bežky takmer neponúka (mj. z dôvodu rozdielnej prípravy na odlišné spôsoby a taktiež z dôvodu použitia iných dĺžok palíc).
 2. Bežky s tzv. podporou stúpania. Tieto môžu mať protišmyk v oblasti stúpacej komory pod topánkou lyžiara (grip, crown, ľudovo šupina atp.). Ďalšie možnosti sú bežky so špeciálnou sklznicou (Salomon Micro, Atomic Ultragrip…). Posledné tri sezóny používa Atomic a Salomon tzv. SkinTec. Ide o vymeniteľnú mohérovú dosku v oblasti stúpacej komory a zvyšok sklznice je hladký (výborná športová varianta). Všetky bežky s podporou stúpania sú určené pre klasický spôsob behu. Výhodou tejto skupiny sú ich menšie nároky na údržbu, avšak na druhej strane ich sklz nikdy nebude taký, ako u dobre navoskovaných hladkých lyží.

Ak si teda ujasníte, čo hľadáte, je nutné zvoliť správnu dĺžku lyží. Jedná sa o klasiku, je optimálna cca + 20 cm nad výšku postavy. Pre skating je to 0 až + 10 cm nad výškuu Combi cca + 15 cm.

Najdôležitejšie je však váha lyžiara v závislosti na dĺžke (typu) bežky. Aby lyže správne fungovali pri odraze a sklze, musí ich tvrdosť zodpovedať hmotnosti užívateľa. Táto tvrdosť sa meria na špeciálnom stroji tzv. Flextesteri. Tento stroj je schopný posúdiť, či je typ a dĺžka lyží vhodná pre konkrétneho lyžiara a súčasne diagnostikuje dĺžku stúpacej komory (úseku sklznice, kam sú nanášané stúpacie vosky). Ak sú bežky príliš mäkké, lyže nejazdia. Ak sú zase príliš tvrdé, nie je lyžiar schopný sa z nich odraziť (podkĺzava). Takto zle vybrané lyže sú nefunkčné a znamenajú len vyhodené finančné prostriedky. Viac sa o Flextesteri dočítate na našom blogu.

Službu spojenú s diagnostikou na Flextesteri vykonávame u zákazníkov, ktorí nakupujú v našom kamennom obchode aj na e-shope zadarmo.Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422