Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Fischer XC Control černá 20/21


Vyprodáno

Tak tohle vám bohužel uteklo...

Neváhejte a prozkoumejte podobné zboží.
Klasické Fischer
Ověřit dostupnost


Dámske športové topánky na bežky XC Control od značky Fischer sú vhodné pre klasickú techniku i pre občasné korčuľovanie. Obuv je vyrobená z veľmi kvalitného materiálu s technológiou Fischer Fresh, ktorá zabraňuje nepríjemnému zápachu a zabezpečuje neutrálnu vôňu a príjemnú klímu aj po niekoľkých použitiach. Funkčná nepremokavá membrána triple F zaisťuje v topánke suchú, teplú a priedušnú klímu. Vnútorné polstrovanie Comfort Guard poskytuje maximálny tepelný komfort.

Výborné tepelno izolačné vlastnosti zabezpečuje "múdra hmota" Thermo Fit, ktorá sa nachádza okolo členku a päty a už po krátkom užívaní sa úplne prispôsobí tvaru nohy. Vnútorný opätok Injected Exterior Heel Cap spoločne so stabilnou výstužou Ankle Support Cuff s pohyblivým kĺbom a sťahovacím pásikom Powerstrap ponúka optimálny prenos sily. Podrážka s robustnou a plochou konštrukciou pre športový štýl Turnamic Performance umožňuje dlhší sklz vďaka vynikajúcej stabilite. Spoločne s viazaním Turnamic podporujú efektívny odraz.

XC Control sú univerzálne topánky pre pohodové bežkovanie.

parametre:
váha: 525 g / 42
tvrdosť podrážky: soft

 


Technické parametry

Profil běžce Sportovní
Barva Černá
Typ použití ,
Typ vázání NNN / Prolink
Velikost 46
Gender Ženy

Tabuľka veľkostí Fischer XC Control černá 20/21

Ako správne vybrať

Rovnako ako u lyží, je nutné aj u obuvi na bežky rozlíšiť, či budú topánky používané na klasiku (striedavý či súpažný spôsob, za použitia stúpacích voskov), alebo na skating (Korčuliarsky pohyb). Možno zaobstarať i tzv. combi topánku.

Najčastejšie použitie u našich zákazníkov je topánka klasická. Táto topánka je bez spevňujúcich elementov v oblasti členka a je predovšetkým uspôsobená k ľahkému ohybu v rovine. To slúži pre ľahké použitie pri striedavom pohybe. Využíva ju veľká väčšina turistických bežkárov, ktorí skating v podstate nepoužívajú. Topánka je samozrejme i cenovo dostupnejšia, než iné kategórie.

V ČR/SR sú, ako u bežiek, populárne topánky s označením Combi (niekedy taktiež Universal) Tieto topánky sú kompromisom medzi klasickou topánkou a topánkou vyhradenou na skating. Majú vo svojom prevedení golier okolo členku, ktorý topánku spevňuje pre odraz do strany na skating. Tento golier je tvrdší, čím je topánka vo vyššej triede. Táto topánka sa samozrejme vyrába do určitej výkonnostnej úrovne, od nej vyššie sa prísne odlišuje klasika a skating.

Špeciálna topánka pre skating je definovaná vyššou tvrdosťou podrážky hlavne v rovine skrutu. Toto je pre lepšiu ovládateľnosť lyže pri odrazoch do boku. Taktiež má rozdiely v spevňujúcom golieri v oblasti členka - je spravidla vyšší a pevnejší.

Vo vyššej úrovni topánok sa pracuje ako v klasike, tak aj v obuvi pre skating s karbónovými komponentmi, kvôli ich nízkej váhe a vysokej pevnosti. Tento výrobný postup sa samozrejme odráža aj na cenovej hladine tovaru.

Postup pri výbere vybavenia na bežky je ten, že najskôr vyberiete obuv a potom nasleduje výber viazania, ktorý zodpovedá príslušnej topánke.Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
14.00–16.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422