Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Fischer Twin Skin Race Stiff + Race Classic 22/23


VyprodánoFischer Twin Skin Race Stiff 22/23 + Race Classic

= bežky Fischer Twin Skin Race vhodné na klasickú jazdu v stope. Určené sú pre športových až závodných bežkárov. Označenie tuhosti: stiff (vysoká tuhosť).Twin Skin mohérové pásy uľahčujú stúpanie a bránia podklzovaniu. Súčasťou lyží je závodné viazanie Race Classic.

 

Bežky Fischer Twin Skin predstavujú vynikajúci model pre pokročilých a športových bežkárov. Pochváliť sa môžu ľahkou a protiskrutkovou konštrukciou s extra stabilnými bočnicami Air Core Basalite Pro. Zásluhou vlákien z vulkanického bazaltu je dosiahnutá nízka hmotnosť a vynikajúca pružnosť materiálu a to za všetkých snehových podmienok.

Maximálny sklz podporuje technológie Classic 812. Konštrukcia závodných lyží s dlhou, dynamickou voskovacou komorou vedie k minimálnemu oderu vosku. Ideálna je predovšetkým do mrazivých podmienok a v kombinácii so suchým voskom.

Úprava sklznice Plus vychádza zo Svetového pohára. Vyniká širokou škálou možností použitia. Hodí sa do všetkých snehových podmienok a vo väčšine prípadov zaručuje ten najlepší sklz.

Novinkou je tiež konečná úprava sklznice Finish first. Lyže sú preparované horúcim voskom obsahujúcim fluór, vďaka čomu poskytujú najlepšie jazdné vlastnosti. Zosilnená kostra Power Edge predlžuje životnosť lyže. Homogénne rozdelenie tlaku zaisťuje rovnomerný oter vosku.

Dva oddelené pásy Twin Skin vsadené a integrované rôzne hlboko do sklznice, vedú k pružnému a harmonickému sklzu. Pásy z mohéru sa starajú o bezpečný odraz, a to najmä na tvrdom ľadovatom podklade.

 

Súčasťou lyží je závodné viazanie Race Classic 22/23. Race Classic je vysoko výkonné viazanie pre klasických bežkárov a pretekárov, ktorí hľadajú každú výhodu oproti konkurencii. Prepracovaný flexor zlepšuje funkciu viazania a ovládania Double Lock Slider umožňuje jednoduchšie a rýchlejšie nastavenie polohy viazania na základe zvolenej techniky a aktuálnych podmienok.


Technické parametry

Tabuľka veľkostí Fischer Twin Skin Race Stiff + Race Classic 22/23

Ako správne vybrať

V prvom rade si musí kupujúci ujasniť, aký typ bežky hľadá. V podstate existujú dva:

  1. Hladké bežky (wax), ktoré sa ďalej delia na lyže určené na klasický spôsob behu a na skating (korčuliarsky štýl). V tejto skupine sa nachádzajú bežky od turistických, až po závodnú úroveň. Ak sú tieto lyže dobre pripravené (navoskované), poskytnú užívateľovi neopakovateľný zážitok z jazdy. V ČR/SR je taktiež obľúbený typ lyží s označením Combi. Je to typ lyže, ktorý je tvrdší než klasická a mala by teoreticky slúžiť aj pre skating. V alpských a severských krajinách sa tento typ bežky takmer neponúka (mj. z dôvodu rozdielnej prípravy na odlišné spôsoby a taktiež z dôvodu použitia iných dĺžok palíc).
  2. Bežky s tzv. podporou stúpania. Tieto môžu mať protišmyk v oblasti stúpacej komory pod topánkou lyžiara (grip, crown, ľudovo šupina atp.). Ďalšie možnosti sú bežky so špeciálnou sklznicou (Salomon Micro, Atomic Ultragrip…). Posledné tri sezóny používa Atomic a Salomon tzv. SkinTec. Ide o vymeniteľnú mohérovú dosku v oblasti stúpacej komory a zvyšok sklznice je hladký (výborná športová varianta). Všetky bežky s podporou stúpania sú určené pre klasický spôsob behu. Výhodou tejto skupiny sú ich menšie nároky na údržbu, avšak na druhej strane ich sklz nikdy nebude taký, ako u dobre navoskovaných hladkých lyží.

Ak si teda ujasníte, čo hľadáte, je nutné zvoliť správnu dĺžku lyží. Jedná sa o klasiku, je optimálna cca + 20 cm nad výšku postavy. Pre skating je to 0 až + 10 cm nad výškuu Combi cca + 15 cm.

Najdôležitejšie je však váha lyžiara v závislosti na dĺžke (typu) bežky. Aby lyže správne fungovali pri odraze a sklze, musí ich tvrdosť zodpovedať hmotnosti užívateľa. Táto tvrdosť sa meria na špeciálnom stroji tzv. Flextesteri. Tento stroj je schopný posúdiť, či je typ a dĺžka lyží vhodná pre konkrétneho lyžiara a súčasne diagnostikuje dĺžku stúpacej komory (úseku sklznice, kam sú nanášané stúpacie vosky). Ak sú bežky príliš mäkké, lyže nejazdia. Ak sú zase príliš tvrdé, nie je lyžiar schopný sa z nich odraziť (podkĺzava). Takto zle vybrané lyže sú nefunkčné a znamenajú len vyhodené finančné prostriedky. Viac sa o Flextesteri dočítate na našom blogu.

Službu spojenú s diagnostikou na Flextesteri vykonávame u zákazníkov, ktorí nakupujú v našom kamennom obchode aj na e-shope zadarmo.Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422