Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Fischer RC5 Skate 18/19


Vyprodáno

Tak tohle vám bohužel uteklo...

Neváhejte a prozkoumejte podobné zboží.
Skate Fischer
Ověřit dostupnost


Fischer RCS Skate, to sú nové pretekárske topánky pre skating, mäkšie ako čisto závodné modely Carbonlite a SpeedMax, majú ale veľmi podobnú a rovnako útlu závodnú formu. Ponúka tak vysoký výkon a dostatok komfortu.

Noha perfektne drží na svojom mieste vďaka systému výstužou s individuálne nastaviteľným kĺbom. Cez priehlavok aj nad členky sa topánky doťahujú ľahkým pásikom na suchý zips. Topánky ďalej obsahujú membránu TRIPLE-F zaisťujúcu príjemnú vnútornú klímu. Vnútorné polstrovanie Comfort Guard sa postará o tepelný komfort.

V oblastiach okolo členka a päty sa nachádza "múdra hmota", tzv. Thermo Fit, ktorá sa po krátkom užívaní úplne prispôsobí tvaru nohy a navyše disponuje výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Váha: 605 g / vel. 42

 


Technické parametry

Profil běžce Sportovní
Typ lyží Skate
Barva Černá
Typ použití Skate
Typ vázání NNN / Prolink
Velikost 46
Gender Muži

Tabuľka veľkostí Fischer RC5 Skate 18/19

Ako správne vybrať

Rovnako ako u lyží, je nutné aj u obuvi na bežky rozlíšiť, či budú topánky používané na klasiku (striedavý či súpažný spôsob, za použitia stúpacích voskov), alebo na skating (Korčuliarsky pohyb). Možno zaobstarať i tzv. combi topánku.

Najčastejšie použitie u našich zákazníkov je topánka klasická. Táto topánka je bez spevňujúcich elementov v oblasti členka a je predovšetkým uspôsobená k ľahkému ohybu v rovine. To slúži pre ľahké použitie pri striedavom pohybe. Využíva ju veľká väčšina turistických bežkárov, ktorí skating v podstate nepoužívajú. Topánka je samozrejme i cenovo dostupnejšia, než iné kategórie.

V ČR/SR sú, ako u bežiek, populárne topánky s označením Combi (niekedy taktiež Universal) Tieto topánky sú kompromisom medzi klasickou topánkou a topánkou vyhradenou na skating. Majú vo svojom prevedení golier okolo členku, ktorý topánku spevňuje pre odraz do strany na skating. Tento golier je tvrdší, čím je topánka vo vyššej triede. Táto topánka sa samozrejme vyrába do určitej výkonnostnej úrovne, od nej vyššie sa prísne odlišuje klasika a skating.

Špeciálna topánka pre skating je definovaná vyššou tvrdosťou podrážky hlavne v rovine skrutu. Toto je pre lepšiu ovládateľnosť lyže pri odrazoch do boku. Taktiež má rozdiely v spevňujúcom golieri v oblasti členka - je spravidla vyšší a pevnejší.

Vo vyššej úrovni topánok sa pracuje ako v klasike, tak aj v obuvi pre skating s karbónovými komponentmi, kvôli ich nízkej váhe a vysokej pevnosti. Tento výrobný postup sa samozrejme odráža aj na cenovej hladine tovaru.

Postup pri výbere vybavenia na bežky je ten, že najskôr vyberiete obuv a potom nasleduje výber viazania, ktorý zodpovedá príslušnej topánke.Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
14.00–16.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422