Akcie
Trendy
Zimné

Testovanie bežiek Fischer pre sezónu 2015/16

Na začiatku marca 2015 sme, ako každoročne, dostali ponuku od oficiálneho dovozcu renomovanej značky Fischer do ČR, zúčastniť sa testovania bežeckého vybavenia pre sezónu 2015/16. Akcia prebiehala na šumavskom Churáňove a bola určená pre autorizovaných predajcov.

V ponuke bolo dostatok testovacieho materiálu od bežiek na klasiku, korčuľovanie i modely s podporou stúpania. Taktiež sme mali možnosť otestovať bežeckú obuv a palice. Tak ako už skôr, tak aj teraz zožali najväčší obdiv lyže pre skating Fischer Speedmax, ktoré po práve slávia úspechy vo svetovom pohári. Pozadu nezostalo ani prevedenie Speedmax Classic. Čo všetci u týchto špičkových bežiek vyzdvihli, bol predovšetkým ich sklz, teda rýchlosť, ktorú ocení každý, od hobby jazdcov, až po účastníkov závodov na akejkoľvek úrovni. K dispozícii boli samozrejme i ďalšie modely pod týmito špeciálkami. Ide o rady Carbonlite, RCS, RCR a SCS. Ohlas vzbudili i bežky s rôznym druhom podpory stúpania, ktoré už dávno nie sú určené len pre rekreačných jazdcov.

Účastníci testu sa mali možnosť zoznámiť s horúcou novinkou pre sezónu 2015/16. Prvýkrát v ČR bol prezentovaný komplet rady Speedmax, teda po novom i topánky pre skating a palice. Jedná sa o ultra ľahkú karbónovú variantu bežeckých topánok a palíc, ktoré sú pomocou Air Carbonu veľmi ľahké, pevné a vyvážené.

Po celú dobu testovania, a vlastne už i v predchádzajúci večer, sa o vynikajúci servis a prípravu lyží staral tým odborníkov v čele s medailistom z majstrovstiev sveta vo Falune (1972) Stanislavom Henichom. Tento fakt bol zárukou výborne pripravených bežiek pre test.

Tak ako vždy, keď sa stretneme s kolegami z oboru, tak i tentokrát prebiehali večer diskusie na témy bežeckého lyžovania. Tu bolo spomenuté i inšpiratívne podnety, ktoré určite zvýšia odbornú úroveň ponuky bežeckého vybavenia v našej predajni.

Na záver by sme radi doporučili každému bežkárovi Šumavu. Čistá príroda, výborne upravené stopy a miesta, ktoré boli po dlhú dobu návštevníkom zakázané, tvoria krásnu kulisu tomuto nádhernému športu.