Porovnať (0)

Blog


Indoor
Poradňa

Ako vybrať vhodnú sálovú obuv?


Sálové športy - reakcie, pohyb, dynamika. K tomu patrí príslušná výstroj a sálová obuv, ktorá je najdôležitejším doplnkom sálových športov. Podcení sa jej výber, bude kaziť radosť z hry a pridávať zbytočné vrásky. Základné nároky na kvalitu obuvi sú zhodné bez ohľadu na druh sálového športu. Poďme si ju spoločne priblížiť.

  • Podošva a medzipodošva musí byťpevná, podošva by mala byť gumená a medzipodošva z pružnej mikroporéznej hmoty o sile asi 2,5 až 3 cm v priehlavkovej oblasti a 3,5 až 4 cm v päte. Dohromady by podošva a medzipodošva mali mať tvar pripomínajúci misku.
  • Protisklzové vlastnosti alebo priľnavosť je závislá na druhu gumy a vlastnostiach povrchu. Vzorka podošvy nie je pre priľnavosť tak dôležitá, ako by sa zdalo.
  • Farba podošvy je skôr vizuálna záležitosť, nemala by byť čierna, aby nerobila na podlahe čierne šmuhy, mala by byť tzv.nefarbovacia, čo je označené ako "NON MARKING".
  • Medzipodošva by mala byťstabilná, pretože u lacných topánok sa používajú rôzne mriežky, ktoré sa trhajú a spôsobujú napríklad otlaky alebo úplnú nepoužiteľnosť topánok. Sálové topánky nemávajú obvykle špeciálne tlmiče rázovej energie, aké sa používajú napríklad pre tenis.
  • Široká a tuhá špičkaje u športovej sálovej obuvi nutná, predovšetkým pre sálový futbal, ale aj u  športov, kde sa nohou priamo nehrá, pretože chráni prsty a tak i celé chodidlo pred úrazmi. Špička sa dnes už nevyrába z textilu, ale väčšinou z gumy. Obdobné zásady platia aj pre pätu.
  • Zvršok obuvi by mal byťpriedušný a súčasne pevný, preto pravá koža nemusí byť najlepším výberom. Väčšinou je zvršok zložený z dielikov z rozličných druhov textilných úpletov s koženkovými dielami.
  • Šnúrky zabezpečujúbezpečný pohyb po hracej ploche dokonalú fixáciu nohy v obuvi, takže o inom spôsobe, napríklad o suchých zipsoch ani neuvažujte.
  • Podšívka by mala byť textilná, používajú sa i tzv. podšívkové zlepence čiže sendviče. To sú lícové úplety zmäkčené podlepenou molitanovou vrstvou. Diely v oblasti päty a klenkové partie okolo vykrojenia nohy a jazyku by mali byť vybandážované ďalšou samostatnou molitanovou vrstvou.


V našej ponuke indoor a sálovej obuvi nájdete celú radu modelov, ktoré patria k špičke vo svojom obore. Pozrite sa na našu ponuku pánskych alebo dámskych sáloviek.Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422