Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Atomic Pro C2 Skintec L Hard 20/21


VyprodánoDámske bežecké lyže Pro C2 Skintec L Hard od značky Atomic sú určené na klasický štýl lyžovania v stope. Sú perfektnou voľbou pre pokročilé lyžiarky, ktoré očakávajú výborný odraz a sklz za akýchkoľvek snehových podmienok. Lyže zároveň poskytujú skvelú stabilitu.

Dominantou lyží je SDS zóna, ktorá udržuje odrazovú zónu pri sklze mimo kontakt so snehom a až počas samotného odrazu perfektne priľne k snehu, čím umožní ten najlepší možný prenos energie.

Sklznica BI 4000 disponuje pretekárskym brúsením, ktoré zaručuje rýchlosť lyže na akomkoľvek podklade. Táto sklznica je doplnená o Skintec pásy, ktoré slúžia ako podpora pri stúpaní a Vy tak nemusíte používať stúpací vosk. Pásy sú vymeniteľné.

Lyže majú penové jadro, ktoré dokáže tlmiť vibrácie a celkovo tak uľahčuje lyžovanie.

Hmotnostná tabuľka:

Dĺžka lyže (cm) Hmotnosť lyžiarov (kg)
188 70-85
195 75-90

Technické parametry

Typ Klasika
Podložka NIS Nie
Podpora stúpania Áno
S vázáním Ne
Barva ,
Šířka středu lyže 45
Typ jádra Pěnové
Profil lyžaře Pokročilý
Gender Ženy

Tabuľka veľkostí Atomic Pro C2 Skintec L Hard 20/21

Ako správne vybrať

V prvom rade si musí kupujúci ujasniť, aký typ bežky hľadá. V podstate existujú dva:

  1. Hladké bežky (wax), ktoré sa ďalej delia na lyže určené na klasický spôsob behu a na skating (korčuliarsky štýl). V tejto skupine sa nachádzajú bežky od turistických, až po závodnú úroveň. Ak sú tieto lyže dobre pripravené (navoskované), poskytnú užívateľovi neopakovateľný zážitok z jazdy. V ČR/SR je taktiež obľúbený typ lyží s označením Combi. Je to typ lyže, ktorý je tvrdší než klasická a mala by teoreticky slúžiť aj pre skating. V alpských a severských krajinách sa tento typ bežky takmer neponúka (mj. z dôvodu rozdielnej prípravy na odlišné spôsoby a taktiež z dôvodu použitia iných dĺžok palíc).
  2. Bežky s tzv. podporou stúpania. Tieto môžu mať protišmyk v oblasti stúpacej komory pod topánkou lyžiara (grip, crown, ľudovo šupina atp.). Ďalšie možnosti sú bežky so špeciálnou sklznicou (Salomon Micro, Atomic Ultragrip…). Posledné tri sezóny používa Atomic a Salomon tzv. SkinTec. Ide o vymeniteľnú mohérovú dosku v oblasti stúpacej komory a zvyšok sklznice je hladký (výborná športová varianta). Všetky bežky s podporou stúpania sú určené pre klasický spôsob behu. Výhodou tejto skupiny sú ich menšie nároky na údržbu, avšak na druhej strane ich sklz nikdy nebude taký, ako u dobre navoskovaných hladkých lyží.

Ak si teda ujasníte, čo hľadáte, je nutné zvoliť správnu dĺžku lyží. Jedná sa o klasiku, je optimálna cca + 20 cm nad výšku postavy. Pre skating je to 0 až + 10 cm nad výškuu Combi cca + 15 cm.

Najdôležitejšie je však váha lyžiara v závislosti na dĺžke (typu) bežky. Aby lyže správne fungovali pri odraze a sklze, musí ich tvrdosť zodpovedať hmotnosti užívateľa. Táto tvrdosť sa meria na špeciálnom stroji tzv. Flextesteri. Tento stroj je schopný posúdiť, či je typ a dĺžka lyží vhodná pre konkrétneho lyžiara a súčasne diagnostikuje dĺžku stúpacej komory (úseku sklznice, kam sú nanášané stúpacie vosky). Ak sú bežky príliš mäkké, lyže nejazdia. Ak sú zase príliš tvrdé, nie je lyžiar schopný sa z nich odraziť (podkĺzava). Takto zle vybrané lyže sú nefunkčné a znamenajú len vyhodené finančné prostriedky. Viac sa o Flextesteri dočítate na našom blogu.

Službu spojenú s diagnostikou na Flextesteri vykonávame u zákazníkov, ktorí nakupujú v našom kamennom obchode aj na e-shope zadarmo.Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422