Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Alpina Eve 30 T 5500-2K


Vyprodáno

Tak tohle vám bohužel uteklo...

Neváhejte a prozkoumejte podobné zboží.
Kombi Alpina
Ověřit dostupnost • Boot Doc

  Boot Doc Stability 7 Mid Arch

  19,99
  40,99 €
  - 51 %
 • Craft

  CRAFT Storm Balance bílá s černou

  101,50
  122,99 €
  - 17 %

  začátečník
Topánky na bežecké lyžovanie T 5 Plus od značky Alpina je ideálnou voľbou pre všetkých rekreačných bežkárov. Topánka má komfortný strih a výborné technické vlastnosti. Sú určené na klasický štýl lyžovania.

Vďaka tepelnej izoláciiThinsulate, ktorá udrží Vaše nohy v úplnom teple aj počas vychádzky za veľkých mrazov, Vám topánka poskytuje maximálny tepelný komfort. TX-loop šnurovanie prekryté zipsom zaisťuje maximálne pohodlie.

Anatomická stielka prispieva k stabilite nohy v topánke, zvyšuje mieru pohodlia a zlepšuje tepelnú izoláciu. Podrážka NNN T4 vyrobená z TPU materiálu pomáha k efektívnemu prenosu síl a zaisťuje mäkší, pohodlnejší flex. Vďaka tomu sa na tejto podrážke pohodlne hodí.

Odporúčaný typ viazania: NNN / PROLINK

 


Technické parametry

Typ lyží Kombi
Barva ,
Typ použití Kombi
Typ vázání NNN / Prolink
Velikost 37
Gender Ženy

Tabuľka veľkostí Alpina Eve 30 T 5500-2K

Ako správne vybrať

Rovnako ako u lyží, je nutné aj u obuvi na bežky rozlíšiť, či budú topánky používané na klasiku (striedavý či súpažný spôsob, za použitia stúpacích voskov), alebo na skating (Korčuliarsky pohyb). Možno zaobstarať i tzv. combi topánku.

Najčastejšie použitie u našich zákazníkov je topánka klasická. Táto topánka je bez spevňujúcich elementov v oblasti členka a je predovšetkým uspôsobená k ľahkému ohybu v rovine. To slúži pre ľahké použitie pri striedavom pohybe. Využíva ju veľká väčšina turistických bežkárov, ktorí skating v podstate nepoužívajú. Topánka je samozrejme i cenovo dostupnejšia, než iné kategórie.

V ČR/SR sú, ako u bežiek, populárne topánky s označením Combi (niekedy taktiež Universal) Tieto topánky sú kompromisom medzi klasickou topánkou a topánkou vyhradenou na skating. Majú vo svojom prevedení golier okolo členku, ktorý topánku spevňuje pre odraz do strany na skating. Tento golier je tvrdší, čím je topánka vo vyššej triede. Táto topánka sa samozrejme vyrába do určitej výkonnostnej úrovne, od nej vyššie sa prísne odlišuje klasika a skating.

Špeciálna topánka pre skating je definovaná vyššou tvrdosťou podrážky hlavne v rovine skrutu. Toto je pre lepšiu ovládateľnosť lyže pri odrazoch do boku. Taktiež má rozdiely v spevňujúcom golieri v oblasti členka - je spravidla vyšší a pevnejší.

Vo vyššej úrovni topánok sa pracuje ako v klasike, tak aj v obuvi pre skating s karbónovými komponentmi, kvôli ich nízkej váhe a vysokej pevnosti. Tento výrobný postup sa samozrejme odráža aj na cenovej hladine tovaru.

Postup pri výbere vybavenia na bežky je ten, že najskôr vyberiete obuv a potom nasleduje výber viazania, ktorý zodpovedá príslušnej topánke.Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422