Porovnať (0)
Späť na výpis Produktov /

Alpina A Combi 5259-1 19/20


Vyprodáno

Tak tohle vám bohužel uteklo...

Neváhejte a prozkoumejte podobné zboží.
Kombi Alpina
Ověřit dostupnost


Topánky na bežecké lyžovanie Alpina A Combi pre sezónu 2019/2020 sú určené pre pokročilých hobby lyžiarov, ktorí vyžadujú komfortný strih a zároveň dobré technické vlastnosti. Topánky sú vhodné pre lyžiarov, ktorí sa nezameriavajú len na jednu techniku, ale radi kombinujú korčuliarsku a klasickú jazdu. Mäkká flex podporuje optimálny odraz pri klasike, spevnený členok zase podporuje odraz do skatingu.

Anatomická stielka prispieva k stabilite nohy v topánke, zvyšuje mieru pohodlia a zlepšuje tepelnú izoláciu. Elastická vsadka umožňuje individuálne prispôsobenie ochranného krytu topánky tvaru lýtka lyžiarov. Pomocou plastovej páčky možno ľahko a rýchlo nastaviť fixáciu päty podľa individuálnych potrieb.

Opätok TPU poskytuje pevnosť a zovretie päty, takže sa dobre prisôsobí priamo na nohu lyžiara. TPU Combi manžeta umožňuje pevnejšie uchytenie členka, pomocou suchého zipsu dotiahnete topánku priamo na nohu. Podrážka NNN R3 PU poskytuje dobré technické i funkčné vlastnosti.

Technológia Thinsulate umožňuje až dvakrát väčšiu tepelnú izoláciu, než býva zvykom. Maximálny tepelný komfort poskytuje predovšetkým za zhoršených podmienok - pri extrémnych teplotách aj vo vlhku.

 


Technické parametry

Odporúčaný typ viazania NNN
Profil běžce ,
Typ lyží Kombi
Barva Černá
Typ použití Kombi
Typ vázání NNN / Prolink
Velikost 38
Gender Muži

Tabuľka veľkostí Alpina A Combi 5259-1 19/20

Ako správne vybrať

Rovnako ako u lyží, je nutné aj u obuvi na bežky rozlíšiť, či budú topánky používané na klasiku (striedavý či súpažný spôsob, za použitia stúpacích voskov), alebo na skating (Korčuliarsky pohyb). Možno zaobstarať i tzv. combi topánku.

Najčastejšie použitie u našich zákazníkov je topánka klasická. Táto topánka je bez spevňujúcich elementov v oblasti členka a je predovšetkým uspôsobená k ľahkému ohybu v rovine. To slúži pre ľahké použitie pri striedavom pohybe. Využíva ju veľká väčšina turistických bežkárov, ktorí skating v podstate nepoužívajú. Topánka je samozrejme i cenovo dostupnejšia, než iné kategórie.

V ČR/SR sú, ako u bežiek, populárne topánky s označením Combi (niekedy taktiež Universal) Tieto topánky sú kompromisom medzi klasickou topánkou a topánkou vyhradenou na skating. Majú vo svojom prevedení golier okolo členku, ktorý topánku spevňuje pre odraz do strany na skating. Tento golier je tvrdší, čím je topánka vo vyššej triede. Táto topánka sa samozrejme vyrába do určitej výkonnostnej úrovne, od nej vyššie sa prísne odlišuje klasika a skating.

Špeciálna topánka pre skating je definovaná vyššou tvrdosťou podrážky hlavne v rovine skrutu. Toto je pre lepšiu ovládateľnosť lyže pri odrazoch do boku. Taktiež má rozdiely v spevňujúcom golieri v oblasti členka - je spravidla vyšší a pevnejší.

Vo vyššej úrovni topánok sa pracuje ako v klasike, tak aj v obuvi pre skating s karbónovými komponentmi, kvôli ich nízkej váhe a vysokej pevnosti. Tento výrobný postup sa samozrejme odráža aj na cenovej hladine tovaru.

Postup pri výbere vybavenia na bežky je ten, že najskôr vyberiete obuv a potom nasleduje výber viazania, ktorý zodpovedá príslušnej topánke.Ověřit dostupnost
 


Adresa predajne

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Ako sa k nám dostanete
Zobraziť na mape

info@actisport.sk
Otváracia doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–čt10.00–12.00
14.00–18.00
10.00–12.00
14.00–16.00
sozavreté
 
+421 915 221 019
+420 548 522 422